RN732ATTD1470D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1470D100
Description
RES 147 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
147Ohm
yes
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1470D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1470D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 147Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C