RN732ATTD1470B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1470B10
Description
RES 147 OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
147Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1470B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1470B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 147Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C