RN732ATTD1470A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1470A10
Description
RES 147 OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Resistance :
147Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%