RN732ATTD1453F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1453F100
Description
RES 145K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
145kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%