RN732ATTD1453D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1453D100
Description
RES 145K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
145kOhm