RN732ATTD1453B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1453B25
Description
RES 145K OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
145kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1453B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1453B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 145kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C