RN732ATTD1451D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1451D25
Description
RES 1.45K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.45kOhm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C