RN732ATTD1451B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1451B25
Description
RES 1.45K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.45kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W