RN732ATTD1451B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1451B10
Description
RES 1.45K OHM 0.1% 1/10W 0805
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.45kOhm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1451B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1451B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.45kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C