RN732ATTD1450F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1450F50
Description
RES 145 OHM 1% 1/10W 0805
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
145Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1450F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1450F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 145Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C