RN732ATTD1450F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1450F100
Description
RES 145 OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
145Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN732ATTD1450F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1450F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 145Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C