RN732ATTD1450D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1450D50
Description
RES 145 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
145Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V