RN732ATTD1450D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1450D100
Description
RES 145 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
145Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W