RN732ATTD1450B05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1450B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 145 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
145Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W