RN732ATTD1433F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1433F25
Description
RES 143K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
143kOhm
Datasheets
RN732ATTD1433F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1433F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 143kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C