RN732ATTD1433D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1433D100
Description
RES 143K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
143kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1433D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1433D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 143kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C