RN732ATTD1432F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1432F50
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
14.3kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1432F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1432F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C