RN732ATTD1432F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1432F25
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
14.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1432F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1432F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C