RN732ATTD1432B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1432B05
Description
RES 14.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14.3kOhm
yes
Datasheets
RN732ATTD1432B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1432B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C