RN732ATTD1432A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1432A10
Description
RES 14.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
14.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V