RN732ATTD1431F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1431F50
Description
RES 1.43K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.43kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W