RN732ATTD1431F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1431F100
Description
RES 1.43K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
1.43kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1431F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1431F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C