RN732ATTD1431B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1431B05
Description
RES 1.43K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
1.43kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1431B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1431B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C