RN732ATTD1431A25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1431A25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.43K OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.43kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm