RN732ATTD1430F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1430F50
Description
RES 143 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Resistance :
143Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1430F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1430F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 143Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C