RN732ATTD1430F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1430F25
Description
RES 143 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
143Ohm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1430F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1430F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 143Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C