RN732ATTD1430A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1430A10
Description
RES 143 OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
143Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C