RN732ATTD1422B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1422B10
Description
RES 14.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
14.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1422B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1422B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C