RN732ATTD1422B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1422B05
Description
RES 14.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
14.2kOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%