RN732ATTD1421F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1421F25
Description
RES 1.42K OHM 1% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.42kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1421F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1421F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.42kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C