RN732ATTD1421D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1421D25
Description
RES 1.42K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
1.42kOhm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W