RN732ATTD1421D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1421D100
Description
RES 1.42K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.42kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1421D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1421D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.42kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C