RN732ATTD1421C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1421C50
Description
RES 1.42K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.42kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1421C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1421C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.42kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C