RN732ATTD1420D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1420D10
Description
RES 142 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
142Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1420D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1420D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C