RN732ATTD1420C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1420C10
Description
RES 142 OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
142Ohm
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1420C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1420C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C