RN732ATTD1420B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1420B50
Description
RES 142 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Resistance :
142Ohm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1420B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1420B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C