RN732ATTD1420B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1420B25
Description
RES 142 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RN73
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
142Ohm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1420B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1420B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C