RN732ATTD1420B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1420B10
Description
RES 142 OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
142Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1420B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1420B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C