RN732ATTD1403C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1403C50
Description
RES 140K OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
140kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
2
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C