RN732ATTD1403B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1403B25
Description
RES 140K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
5
In Stock :
5
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
140kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
2012
Tolerance :
±0.1%
yes
Case Code (Imperial) :
0805
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
1.25mm
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RN732ATTD1403B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1403B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 140kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C