RN732ATTD1402F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1402F100
Description
RES 14K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
14kOhm