RN732ATTD1402C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1402C10
Description
RES 14K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
14kOhm
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1402C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1402C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C