RN732ATTD1402B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1402B25
Description
RES 14K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
0805 (2012 Metric)
Weight :
5.499807mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Resistance :
14kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
yes
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1402B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1402B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C