RN732ATTD1402A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1402A10
Description
RES 14K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
14kOhm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C