RN732ATTD1402A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1402A05
Description
RES 14K OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
14kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1402A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1402A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C