RN732ATTD1401B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1401B10
Description
RES 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.4kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V