RN732ATTD1401B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1401B05
Description
RES 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.4kOhm
Working Voltage :
150V