RN732ATTD1401A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1401A25
Description
RES 1.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.4kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W