RN732ATTD1400B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1400B25
Description
RES 140 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
140Ohm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
500μm
WRAPAROUND
Weight :
5.499807mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1400B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1400B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 140Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C