RN732ATTD1400B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1400B10
Description
RES 140 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
140Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V